Sık Sorulan Sorular

ASİSTAN’ın kaç adet sürümü var?

Lite sürüm: 1 yıl  boyunca MoBİM ASİSTAN ürününün 2 kullanıcı limiti olan deneme sürümüdür.
Basic sürüm: Küçük ve orta ölçekli işletmeler ve alt servisi olmayan, stok takibi istemeyen , entegrasyon ihtiyacı olmayan müşteriler için oluşturulmuş. Kolay kullanımlı ve uygun fiyatlı ürün versiyonu olarak sunulmaktadır.
Pro sürüm: Alt servisleri olan, ERP veya ticari paket ile entegrasyon ihtiyacı olan, daha ileri seviyede yazılıma ihtiyacı olan müşterilerimiz için sunulan versiyondur.

Custom : :Çok kullanıcılı ve özel geliştirme talepleri olan müşterilerimiz içindir.

1 aylık ücretsiz Kullanım sırasında girdiğim veriler silinir mi?

3 ay süre ile silinmez. Bu süre içinde kiralama yaparsanız daha önce girdiğiniz verilerin üzerinden devam edebilirsiniz.

Eski datalarım ne olacak?

MS Excel formatındaki müşteri kartları, yedek parça tanımı, ürün tanımlarınızı bize iletmeniz durumunda içeri alınması sağlanmaktadır. Ayrıca müşteri kartları için programın özelliği olan ‘İçeri Al‘ seçeneği bulunmaktadır. ‘Diğer Müşteri‘, ‘Ürün‘ gibi verileri ‘Otomatik İçeri Al‘ (import) özelliği için çalışmalar devam etmektedir.

ASİSTAN Web + Mobile yazılımına girdiğim verilerin güvenliği nasıl sağlanıyor?

Birbiri ile senkronize görev yapan sunucular iki farklı lokasyonda çalışmaktadır. Günde 2 defa üçüncü bir lokasyonda veritabanı yedeği alınmaktadır. Ayrıca anlık disk imajı da alınmaktadır. Gizlilik anlaşması ile verilerin hiç bir şekilde üçüncü kişiler ile paylaşılmayacağı taahhüt edilmektedir.

ASİSTAN Mobile yazılımı bir uygulama mıdır?

ASİSTAN Mobile yazılımı Android Play Store veya Apple App Store’dan ücretsiz indirebileceğiniz bir uygulamadır.

Neden Asistan web ve Mobile

ASİSTAN ürününün hem Web hem de Mobile versiyonlarının bulunmasının nasıl bir fonksiyonu vardır?

Web sayfasının yapamadığı, sesli titreşimli iş emri uyarısı ve mesaj geldi uyarılarının verilmesi, ekranda ‘Push Notification‘ olarak kalması, GPS koordinatlarının uygulama kapalı iken de kaydedilebiliyor olması, ekrana imza alınması, resim çekme, video çekme gibi bir çok özelliğin desteklenmesi gibi artıları mevcuttur. Ayrıca ASİSTAN Mobile yazılımı mobil kullanıma özel olarak tasarlanmıştır. ASİSTAN Web’den daha da kolay bir arayüze sahiptir.

Asistan yazılımında kayıt sınırı var mı?

Evet , Müşteri kaydı sınırı var. pro sürüm de 1 milyon kayıt sınırı gibi. üzerinde kayıtlar için custom sürüm seçilir. hali hazır da 3 milyon müşteri kaydı datası olan müşterilerimiz mevcut

Arıza sorgulama sayfasını kendi sistemimize ekleyebilir miyiz?

Evet, size vereceğimiz 2 satır kodu kendi sayfanıza eklediğiniz de bunu yapmak mümkün olacak. Müşteriniz servis merkezinizdeki ürününün durumunu anlık olarak sorgulayabilecektir.

Kiralama ücretini nasıl ödeyebilirim?

Hesap açılış sırasında kredi kartı bilgisi istenmez. Lte versiyon kullanıyor iseniz  ilk yıl ücretsizdir. sonrasın da basic sürüme geçilir. belirli bir limite kadar sistem için den kiralama uzatma , kullanıcı arttırma işlemleri ücretlerini kredi kartı ile ödeme yaparak online yapabilirsiniz. Türkiye deki bir çok kredi kartına 6 ay vade farksız taksit yapılmaktadır.

MoBİM ASİSTAN yolu ile müşteriye SMS ve e-posta gönderebilir miyim?

Evet, SMS için  Mobiltim firmasından abonelik yapmanız gerekmektedir ve müşteriye ulaşan SMS’lerin faturası operatör tarafından size direkt olarak gönderilmektedir veya kontor alır iseniz , müşteriye ulaşan sms ler için hesabınızdan kontor düşecektir. SMS ler firma adınız ile gitmektedir.

Yazılım sadece kiralama mı yapılmaktadır?

Hayır, 100 kullanıcı üzerinde faaliyet gösteren firmalar için satın alma opsiyonumuz bulunmaktadır. Kendi sunucularınızda çalıştırabilirsiniz veya satın alıp barındırma hizmetini bizden talep edebilirsiniz.

Sormak istediğiniz sorular için lütfen bize  destek@mobimyazilim.com mail adresine mail atarak ulaşınız . hali hazır da müşterimiz iseniz , yazılım içindeki destek bölümüne yazabilirsiiniz.