otomotiv

Otomotiv

Asistan web + mobile yazılımı ,otomobil , traktör , iş makinası sektörleri için özelleştirilmiştir.

Yaşanan Sorunlar

Otomotiv , Traktör , İş Makinası  sektörlerinde faaliyet gösteren firmalar , çoğu zaman ürünün yanına giderek  hizmet vermektedir. Dolayısı ile çoğu zaman mobil olarak çalışırlar , geri plan da bir yazılım olmadığı durumda, bir ürüne, servis hizmeti vermek istediklerinde servis geçmişini göremedikleri için , servis tekrarları çok fazladır.  tek sefer de sorun çözme oranları düşmektedir. Bu da dolaylı olarak müşteri memnuniyetini düşürmektedir. Müşteri nin bilgilendirilmesi işlemi de telefonla arayarak olduğu için oldukça zaman almakta , çoğu bilgilendirme yapılamadığı için de yine müşteri memnuniyetsizliğine neden olmaktadır.

Ayrıca  personel gps takibi , randevu yönetimi , alt servis hakediş , sipariş yönetimi de büyük sorun teşkil etmektedir.

Yazılım Ne fayda Sağlar.

Asistan web ve mobile yazılımı iş akışınızı düzenler , müşteri bilgilendirmelerini belirlediğiniz durumlar da belirlediğiniz şablonlar da sms ve/veya e-posta ile otomatik olarak yapar , zamanınızı efektif kullanmanızı sağlar.

Teslim formlarınızı ,ve bakımlar da kullandığınız kontrol formlarını online doldurmanızı sağlar.

Tamir atölyesinde aracın başın da tablet ile çalışmaya imkan sağlar. iş akışının online yürümesine imkan verir.

Mobil uygulama ile GPS datası kaydedildiği için , Personelin anlık olarak konumu takip edilebildiği gibi geriye dönük 3 ay boyunca  konum bilgileri iş kapattığı noktalar izlenebilemektedir.

Yazılımın Önemi

Otomotiv servis firmaların da  elemanlar üzerindeki  stokların takibi önemlidir. bu takip yapılmadığı durumlar da , yedek parçaların kaybolması , yada kullanılan yedek parçanın müşteriye fatura edilmesinin unutulması gibi sonuçlar oluşmaktadır. Dolayısı ile büyük bir kayıp söz konusudur.

Her bir eleman için cep depo oluşturulup , elemanlara ürünler, depo transfer yöntemi ile verilir. Personelin tablet üzerinde işaretlemesi ile  her bir kullandığı ürün bu cep depo dan düşülür , bu sayede elemanın cep depo stoğu anlık olarak takip edilebilmektedir. üzerine zimmetli , takım çantası elemanları , ve aletler gibi değerli malzemelerin de bu şekilde zimmet takibi yapılmaktadır.

Bakım Takibi

Otomotiv sektöründe,motorlu araçların belli km ve zamanlar da bakımları yapılması gerekmektedir. Km sayacı takip edilerek belli km yada zamana ulaştığın da bakım işemri açılır , bu ürün için uygulanacak kontrol listesi soruları , ürünün yanında mobil olarak telefon yada tablet üzerinden doldurulur , böylece bu soruların cevapları raporlanabilir olmaktadır.

İşemri Uyarısı Notification

Saha personeline işemri ataması yapıldığı anda , Akıllı telefonuna Sesli ,titreşimli olarak bir uyarı gelmektedir. Bu sayede saha  servis personeli , gideceği müşteriyi , ürünü görüp , servis durumunu “yola çıkış” yapabilmektedir.

Ara, Mail At, Navigasyon Aç

Müşteri sayfasında müşteri deki hizmet verdiğiniz ürün sayısını , toplam ve açık işemri sayılarını görebilirsiniz. Ayrıca buradan Telefon  , e-posta Navigasyon özellikleri bulunmaktadır.

Ekrana Müşteri İmzası

İşemri kapatma aşamasında müşteri yetkilisi ve servis personeli imzası alınmaktadır. İmza atan müşteri yetkilisi imza de zorunludur.Bu imzalar ,PDF servis formunda uygun şekilde çıkmaktadır.

Sayaç Takibi

Fotokopi , kompresör gibi bazı sektörlerdeki cihazlar da sayaç tutulması ihtiyacı vardır. parametrik bu özellik aktif edildiğin de kullanılmak istenen kadar sayaç girişi yapılmasına imkan verilmektedir. bu bilgiler PDF servis formundaçıkıp , müşteriye mail olarak gitmektedir.

Sektör Referanslarımız