Makina / CNC

Makina ,Cnc

Makina , CNC tezgah , mekanik işler konusunda faaliyet gösteren firmalar için Asistan web ve mobil yazılımı özelleştirilmiştir.

Yaşanan Sorunlar

Makina ve CNC Tezgah sektörlerinde faaliyet gösteren firmalar , genel olarak müşterinin adresinde hizmet vermektedir. Dolayısı ile mobil olarak çalışırlar ,Müşterilerinde hizmet verdikleri makina envanterinin ellerinde olmaması , yaptıkları bakım anlaşmalarının karlılığını ölçememelerine neden olmaktadır. geri plan da bir yazılım olmadığı durumda, bir ürüne, servis hizmeti vermek istediklerinde servis geçmişini göremedikleri için , servis tekrarları çok fazladır.  tek sefer de sorun çözme oranları düşmektedir. Bu da dolaylı olarak müşteri memnuniyetini düşürmektedir. Personelin performans takibi yapılamayıp , ne kadar yolda vakit geçirdiği , fiili olarak kaç saat çalıştığı ölçülememekte , root planını efektif yapıp yapmadığı billinememektedir.

Ayrıca  müşteri bilgilendirmesi, randevu yönetimi , alt servis hakediş , sipariş yönetimi de büyük sorun teşkil etmektedir.

Yazılım Ne fayda Sağlar.

Yazılım iş akışınızı düzenler , müşteri bilgilendirmelerini belirlediğiniz durumlar da belirlediğiniz şablonlar da sms ve/veya e-posta ile otomatik olarak yapar , zamanınızı efektif kullanmanızı sağlar.

Mobil uygulama ile GPS datası kaydedildiği için , Personelin anlık olarak konumu takip edilebildiği gibi geriye dönük 3 ay boyunca  konum bilgileri iş kapattığı noktalar izlenebilemektedir.

Konum sayfasında aynı zaman da açık işlerin konumları da görünmektedir. Bu sayede müşteriye en yakın konumdaki elemana iş ataması yapılarak zaman ve yakıt tasarrufu sağlanabilmektedir.

Yazılımın Önemi

Birçok servis firması için elemanlar üzerindeki cep depo stokları nın takibi önemlidir. bu takip yapılmadığı durumlar da , yedek parçaların kaybolması , yada kullanılan yedek parçanın müşteriye fatura edilmesinin unutulması gibi sonuçlar oluşmaktadır. Dolayısı ile büyük bir kayıp söz konusudur.

her bir eleman için cep depo oluşturulup , elemanlara ürünler, depo transfer yöntemi ile verilir. saha daki  her bir kullandığı ürün de bu cep depo dan düşülür , bu sayede elemanın cep depo stoğu anlık olarak takip edilebilmektedir. üzerine zimmetli , takım çantası elemanları , matkap gibi değerli malzemelerin de bu şekilde zimmet takibi yapılmaktadır.

Asistan web ve mobil uygulaması ile tam bir teknik servis takip yazılımıdır.

Kontrol Unit ve diğer alanlar

Makina ve CNC sekötürünün kendine özgü alanları  da sistem üzerinde takip edilebilmektedir.Cnc tezgahtaki ,  Kontol Ünitesi serino su ile takip edilebildiği gibi , makina özel 10 kadar ilave alan takip edilmektedir. Fener mili devri bilgi özel bilgilerinde tutulmasına imkan sağlanmıştır.

İşemri Uyarısı Notification

Saha personeline işemri ataması yapıldığı anda , Akıllı telefonuna Sesli ,titreşimli olarak bir uyarı gelmektedir. Bu sayede saha  servis personeli , gideceği müşteriyi , ürünü görüp , servis durumunu “yola çıkış” yapabilmektedir.

Ara, Mail At, Navigasyon Aç

Müşteri sayfasında müşteri deki hizmet verdiğiniz ürün sayısını , toplam ve açık işemri sayılarını görebilirsiniz. Ayrıca buradan Telefon  , e-posta Navigasyon özellikleri bulunmaktadır.

Ekrana Müşteri İmzası

İşemri kapatma aşamasında müşteri yetkilisi ve servis personeli imzası alınmaktadır. İmza atan müşteri yetkilisi imza de zorunludur.Bu imzalar ,PDF servis formunda uygun şekilde çıkmaktadır.

Kontrol Unit

CNC sektöründe , Tezgaha bağlı kontrol ünitesinin takibi ve özel alanlar söz konusudur. bu bilgilerinde tutulması gerekmektedir. Fener Mili devri , üretici garantileri , Kontrol Ünitesi garantisi ayrıca takip edilir. Bu Bilgilerin formda da çıkması sağlanmaktadır.

Sektör Referanslarımız

Basic Sürüm referansları